Dział Wtryskarek

Strategicznym działem produkcyjnym firmy jest dział wtryskarek, umożliwiający produkcję detali o różnej wielkości, kolorystyce i gramaturze. Wyposażony jest w nowoczesny park maszynowy, w skład którego wchodzą 22  wtryskarki marek Arburg i Engel. Poza maszynami do przetwórstwa tworzyw firma Śliwa Plastic Injection Moulding posiada również urządzenia peryferyjne, takie jak suszarki do tworzyw, urządzenia do termostatowania form wtryskowych, podajniki barwnika, taśmociągi odbierające detale oraz roboty zamontowane na wtryskarkach.

Zaplecze techniczne oraz kadra działu utrzymania ruchu zapewniają sprawność i ciągłość  pracy maszyn i urządzeń.Profesjonalna narzędziownia, której zakresem prac jest czyszczenie, konserwacja i naprawy form, gwarantuje odpowiednią opiekę nad nimi.

Nad całym procesem produkcji czuwa dział kontroli jakości, którego zadaniem jest systematyczne monitorowanie zgodności produkowanych wyrobów z wymaganiami Klienta. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu centrum pomiarowemu , który wyposażony jest w odpowiednie urządzenia oraz program komputerowy umożliwiający statystyczną kontrolę procesu.

Trzydziestoletnie doświadczenie w branży przetwórstwa oraz ciągłe szkolenia dla kardy kierowniczej, menedżerskiej i pracowniczej zapewniają stały rozwój i doskonalenie działań poprawiających koordynację pracy i jakość wyrobów.

Otwartość na pomysły oraz elastyczność działania pozwala nam na dopasowanie się do indywidualnych potrzeb naszych klientów.
 

Dział Montażu

Dodatkowym atutem firmy Śliwa Plastic Injection Moulding jest dział montażu. W zakresie realizacji zadań tego działu jest montaż ręczny podzespołów z wyrobów własnych i powierzonych. Różnorodność potrzeb i oczekiwań w stosunku do produktów sprawiła, że wykorzystujemy i łączymy ze sobą różne techniki, od pras i wykrojników hydraulicznych po automatykę i robotykę. Tworząc wyroby korzystamy również z optyki, ultradźwięków oraz ukierunkowanych na potrzeby klienta testerów elektryczno-mechanicznych gwarantujących spełnienie wymagań. Cały proces jest kontrolowany i dokumentowany przez pracowników działu kontroli jakości co gwarantuje wykonanie zleceń rzetelnie z zachowaniem najwyższej jakości. Dzięki dostosowaniu rozwiązań do potrzeb klienta uzyskujemy produkty spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.

 

Dział Tampodruku

Firma Śliwa Plastic Injection Moulding ma także możliwość wykonywania nadruków. Jest to technika nakładania druku odpowiednio dobraną farbą przy pomocy stempla kauczukowego, na wybraną powierzchnię, którą może być tworzywo sztuczne, szkło lub guma. Do wykonywania nadruku tą metodą służy nam 7 tamponiarek Morlock i Tampoprint. Współpracując z firmami oferującymi profesjonalne doradztwo dotyczące technologii tampodruku oraz kompleksowe zaopatrzenie w materiały eksploatacyjne zapewniamy wykonanie nadruku pierwszorzędnej jakości.